Náš tým

Martina Zelová
Ředitelka školy


Martina vystudovala Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Speciální pedagogika a Tělesná výchova. Působila mnoho let ve speciálním školství. Učitelství 1.stupně vystudovala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Průběžně studovala další specializační kurzy např. matematiku Hejného, Sfumato - metoda splývavého čtení, metodu Feuersteinova instrumentálního obohacování, problematiku nadaných žáků a mnoho dalších.

Mezi dětmi se pohybuje odjakživa a díky tomuto štěstí, se může na svět často dívat jejich očima. Svůj volný čas tráví s rodinou, přáteli a zpěvem ve sboru. Do Heuréky Martinu přivedla touha podpořit děti v přirozeném rozvoji, bez nutnosti srovnávání a hodnocení známkami.

"Tak jako hudební nástroje se musí sladit, aby mohly spolu hrát, je důležité se naladit i v životě."

mzelova@isheureka.cz

 

  

      Iva Leblochová
         Učitelka

 

Iva vystudovala obor učitelství 1. stupně na Zápodočeské univerzitě v Plzni. Zároveň se věnovala studiu jazyků a strávila několik let v zahraničí. Dlouhodobě pracovala na základních školách, má nedávnou zkušenost s prací v České škole v Paříži. Částečně se věnuje i výuce češtiny pro cizince.

Těší ji práce s dětmi i dospělými, protože při učení má stále možnost rozšiřovat si svoje obzory a hledat nové výzvy. To je to hlavní, co ji přivedlo k práci v Heuréce. Chce podporovat děti v tom, aby využily vlastní zvědavost a hravost k hledání odpovědí na spoustu otázek, které mají.

"Věřím, že dětskou přirozeností je touha po poznání a objevování toho, jak svět funguje i objevování vlastních schopností. Heuréka dává prostor každému objevit svoje možnosti bez toho, aby děti srovnávala a hodnotila. V tom vidím velkou hodnotu a podporu do života."

    ileblochova@isheureka.cz


 

 

      Simona Dudman
         UčitelkaSimona vystudovala VOŠ předškolní a mimoškolní pedagogika. Studovala také anglický jazyk ve Velké Británii.

S dětmi pracuje od nepaměti. Nejen v oblasti mimoškolních aktivit - organizuje letní dětské tábory, atd. Má zkušenosti s výukou na menších malotřídních školách.

Svůj volný čas tráví s rodinou a na zahrádce. 


"Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“

sdudman@isheureka.cz

 

 

 

      Valerie Iatsun
         Učitelka

 

Valerie vystudovala anglický a ruský jazyky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Před tím působila jako lektorka anglického jazyka na jazykové škole a asistentka pedagoga na mezinárodní škole.

Odjakživa se zajímá o jazyky, její největší vášni je, samozřejmě, angličtina a všechno co souvisí s Velkou Británií. Momentálně se učí pátý jazyk.

Ve volném čase ráda cestuje, píše básně a krátké povídky, hodně čte a navštěvuje výstavy současného umění. 

 viatsun@isheureka.cz

 

 

 

      Jenda Šilhavý
         Učitel

Jenda vystudoval geologii na Přírodovědecké fakultě UK. Po studiích se věnoval různým zaměstnáním, m.j. s manželkou založili knihkupectví v Telči. Také pořádali pro děti příměstské tábory a týdenní snowboardové kempy v Jizerských horách. Je instruktorem snowboardingu a windsurfingu.

Ve volném čase se věnuje sportování na prknech, která znamenají svět, rád čte, sleduje filmy, píše různé články a blog… Do Heuréky ho přivedla touha dělat něco opravdu kreativního.


„Kreativita je stejně důležitá jako gramotnost.“

jsilhavy@isheureka.cz

 


 

 

      Bára Rystonová
         Učitelka (na mateřské dovolené)

Bára si už od prvních školních let všímala, jaký přístup učitelů (ne)funguje, a představovala si, jak by to dělala sama. Od základní školy doučovala a její nejoblíbenější předmět je matematika. Rozhodla se studovat učitelství matematiky a informatiky na Matematicko fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.

Věří, že je vždycky co se učit, že lásku k poznávání stojí za to sdílet, že matematika pomáhá brousit logické a kritické myšlení a že je zábavné dobrodružství seznamovat se s různými způsoby, jakými lze (nejen matematické) problémy řešit.


"I z kamení, které ti někdo nahrnul do cesty, můžeš postavit katedrálu." (Viktor Emil Frankl)

brystonova@isheureka.cz

 

 

      Jana Zůnová
         Učitelka

Jana vystudovala PedF UK v Praze obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Učila na několika základních školách a působila i ve speciálním školství. Průběžně si doplnila vzdělání o speciální pedagogiku a další kurzy se zaměřením na dramatickou výchovu i ICT technologie.

Ráda učí v tematických celcích a nechává děti věci objevovat. Mezi dětmi se pohybuje nejen ve škole, v minulosti vedla letní tábory a zájmové kroužky. Je vdaná a má tři děti.

“Smích léčí, to je známá věc. A jak řekl jeden moudrý muž: Je ztracený každý den našeho života, kdy jsme se nezasmáli.”

jzunova@isheureka.cz

 

 

 

      Sylva Havelková
         Rozvoj škol Heuréka

 

Sylva je projektová a marketingová manažerka, pracovala na rozvoji módní značky, organizovala konference, výstavy a veletrhy. V posledních letech pomáhala rozvíjet inovativní formy vzdělávání v byznysu.

Naplňuje ji podporovat a vytvářet projekty, které mají smysl a přinášejí hodnotu ostatním lidem.

Jako máma 3 dětí tráví svůj volný čas nejraději s rodinou a aktivně se zapojuje do komunitního života v obci, kde žije.

V Heuréce se stará o to, aby se budoucnost škol ubírala správným směrem. Vede projekt Growth Mindset a osobního rozvoje pro pedagogy.

"Žádáme ty, co tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, co už to dělají."

    shavelkova@isheureka.cz

 


 

Honza Kala
Zřizovatel škol Heuréka

Honza je zakladatelem a ředitelem Centre for Modern Education a spolupodílí se na rozjezdu většiny větších projektů této společnosti.

Má bohaté manažerské zkušenosti, mezi jeho veřejně známé projekty patří vznik internetového bankovnictví v České republice - byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Expandia Banky (později eBanky - dnes součást skupiny Raiffeisen Bank). Finančnictví už ale opustil a posledních 12 let se věnuje oboru, který je mu bližší a má podle něj skutečnou hodnotu - vzdělávání se zaměřením zejména na základní a střední školství.

Ve volném čase se věnuje svým 3 malým synkům, se kterými se neváhá vydat na různé expedice. S radostí se také zapojuje do rozvoje komunitního života v malé obci, kde žije.

V Heuréce se podílí na metodické koncepci, poskytuje zpětnou vazbu a podporu celému týmu, ale těší ho i Velké otázky, které s dětmi otevírá.

    jkala@cfme.net