Spolu s rodiči

PARTNERSTVÍ ŠKOLY A RODINY

S rodinou
na jedné lodi

Věříme, že za šťastným dítětem stojí partnerství rodiny a školy. Soulad hodnot v obou prostředích vytváří optimální podmínky pro růst dítěte. Stavíme na partnerském vztahu a vlídné, vstřícné, otevřené a laskavé komunikaci.

Týdenní
zprávy

Na konci každého týdne

si rodiče mohou přečíst shrnující zprávu od třídních učitelů svých dětí a zjistit více o tom , co se plánuje v nadcházejícím týdnu.

Hopes
& Dreams

Na začátku každého pololetí se rodiče potkávají s učiteli a sdílejí představy o rozvoji svého dítěte. Výstupem je dohoda mezi rodinou a školou, na jejímž naplnění v následujících měsících společně pracujeme.

Tripartitní
setkání

V listopadu a v dubnu se setkáváme v tripartitě, tedy děti, jejich rodiče a učitelé. V bezpečném prostředí děti sdílejí a hodnotí svůj pokrok

a stanovují si cíle na další období.

Cesta

Dny
pro rodinu

V průběhu školního roku se každé dva měsíce s rodiči setkáváme také na Dnech pro rodinu. Děti zde často prezentují výstupy z velkých otázek. Akce je laděná neformálně a je příležitostí se potkat a sdílet své radosti i starosti.

Miniworkshopy

Vzdělávací akce, jejichž prostřednictvím chceme s rodiči sdílet koncept naší školy, aby měli možnost lépe vhlédnout do toho, co děláme a proč to děláme, a i nadále tak zůstávali našimi spojenci v rozvoji jejich dítěte. Workshopy probíhají on-line a jsou přístupné také ze záznamu.

Soukromá
skupina na FB

Jako komunikační kanál

ke sdílení momentů

z každodenního života školy nám slouží soukromá skupina na Facebooku, která je přístupná pouze heuréckým rodičům a učitelům.

Sdílený
kalendář

Během celého školního

roku poskytujeme přehled

o důležitých akcích školy

formou sdíleného Google kalendáře, který si rodiče mohou integrovat do svých

vlastních agend.

Ukázkové
workshopy

Jak u nás učíme mohou  rodiče blíže poznat na ukázkových workshopech, kde si na vlastní kůži vyzkoušejí, jaké to je se

v Heuréce učit matematiku nebo velké otázky.

Osobní
schůzky

Vítáme, když nás rodiče kontaktují a sdílejí s námi své radosti či obavy nebo chtějí zjistit, jak se jejich dítěti ve škole daří. Osobní kontakt považujeme za důležitou součást partnerství školy a rodiny.