Tvoříme bezpečné, vlídné a podporující prostředí k učení

Pohybové aktivity ve výuce základní školy Heuréka Brno
HEURÉKA BRNO

Každé dítě má své sny
a jedinečný potenciál

Na cestě za naplněním vlastního potenciálu se setkáváme

s podněty a výzvami, které nás vedou k proměně v nejlepší verzi sebe sama. Učí nás být bdělými, kriticky myslícími a empaticky vnímajícími bytostmi, které aktivně tvoří svůj život i společný svět.

Richard Jurečka, ředitel soukromé základní školy Heuréka Brno

Vítejte ve škole, která děti podporuje v odvaze být sám sebou, pomáhá jim objevovat
a rozvíjet jejich potenciál a učí přijímat jinakost druhých bez hodnocení. Naším společným cílem je, aby děti uměly kreativně, odpovědně a se zdravým sebevědomím reagovat na výzvy svého života i společnosti.

Richard Jurečka

Jak to u nás
vypadá

Působíme v centru Brna u brněnského výstaviště. Ve škole vládne rodinná atmosféra, pohoda a radost.

Jak
učíme

Jde nám o individuální rozvoj dětí, vedeme je

k sebehodnocení

a učíme je pracovat na vlastních cílech.

Tým
školy

Práce s dětmi nás naplňuje. Místo tlaku na výkon vedeme děti

k tomu, aby důvod pro učení nacházely v sobě.

Praktické

Sídlíme ve snadno dostupné lokalitě, máme vlastní velkou zahradu

s hřištěm a ve třídách nízký počet dětí.

JAK TO U NÁS VYPADÁ

V centru Brna
s vlastní zahradou

Sídlíme v centru Brna u brněnského výstaviště. V září 2022 jsme zahájili provoz ve vlastní zrekonstruované budově s velkou zahradou a jedinečnou atmosférou, která se nachází v ulici Hlinky naproti výstavišti.

Budova soukromé základní školy Heuréka Brno od září 2022 v ulici Hlinky v Brně
Jak to u nás vypadá
REFERENCE

Rodiče o škole

Již rok chodí náš syn do Základní školy Heuréka a když se ohlédneme zpět, jak se změnil, je tato změna obrovská. Na začátku bylo těžší přijmout jiný přístup a režim, než jsme byli zvyklí na státní škole, ale stálo to za to. Snaha všech z Heuréky, aby se děti ve škole cítily bezpečně, mohly se kdykoliv na cokoliv zeptat, aniž by měly strach a uměly si vytvořit a sdělit svůj názor na rozdílné témata, je to, čeho si zde nejvíce ceníme. V nedávné době jsme měli tripartity, kterých se účastní rodiče, učitel a dítě, a byli jsme mile překvapeni, jak se vidí náš syn, jak umí popsat, co se mu v daném předmětu daří, co mu jde a také v čem se chce zlepšit. Toto vidíme jako správný směr, to, co od Heuréky očekáváme – stavět na silných stránkách dětí a ty jim pomáhat posilovat, aby pak byly motivovány. Můžeme tedy Heuréku vřele doporučit a děkujeme všem, kdo za ní stojí, za jejich snahu a nadšení.

Tereza a Petr Sobolovi
JAK V HEURÉCE UČÍME

Rozvíjíme kulturu
myšlení, empatie a tvořivosti

Jde nám o individuální rozvoj dětí. Místo známkování používáme popisnou zpětnou vazbu. Děti vedeme k tomu, aby dokázaly pravdivě hodnotit svůj vlastní pokrok. Současně je vedeme

k respektující a uctivé komunikaci, spolupráci a otevřenosti.

Jak učíme

Growth Mindset

Podporujeme růstové nastavení mysli. Přejeme si, aby děti učení vnímaly

jako svou cestu. Vedeme je především

k sebehodnocení, dále individuálnímu plánování a mapování

učebního pokroku.

Future Wise

Podporujeme zkoumání témat do hloubky, z různých úhlů pohledu

a propojováním oborů. Pravidelně zařazujeme expedice. Děti získávají hluboký vhled do tématu, učení je baví, vnímají jeho smysl.

Visible Thinking

Děti učíme zviditelňovat vlastní

myšlení a osvojovat si myšlenkové cesty otevírající nové možnosti

bádání a učení. Rozvíjíme kritické myšlení, schopnost empatie,

komunikaci a spolupráci.

Inquiry-based
Learning

Nepředkládáme dětem hotová fakta. Podporujeme je, aby se samy ptaly, objevovaly a zkoumaly. Získávají

tak hlubší vhled. Rozvíjejí také své

myšlení a sociální  kompetence.

Brain-compatible
Learning

Usilujeme o to, aby učení dětí bylo

v souladu s moderními poznatky

o fungování mozku. Využíváme různorodé strategie podporující

učení s dlouhodobým efektem, mezi které patří Retrieval Practice.

Service-based
Learning

Podporujeme učení, které je užitečné

i pro druhé. Víme, že pracovat a učit se na projektech, které jsou prospěšné nejen sobě, ale i jiným, posiluje smysl učení, rozvíjí empatii a přináší radost.

LIDÉ VE ŠKOLE

Spolu na cestě smyslu
a radosti v učení

Jsme tým nadšených lidí, kteří do své práce vnášejí smysl a radost. Táhneme za jeden provaz a víme, že když se nedaří jednomu, nedaří se nikomu z nás. Máme k sobě blízko a jsme si navzájem oporou.

Tým školy
Marika Musilová

Díky týmu v Heuréce a zdejšímu přístupu ke vzdělávání mohu konečně říct, že mám práci, jakou si přejeme všichni.

Marika Musilová
učitelka češtiny, matematiky, angličtiny, velkých otázek, třídní učitelka 1. ročníku
Praktické informace
PRAKTICKÉ INFORMACE

Jak to u nás
funguje

Tvoříme bezpečné a pohodové prostředí naplněné respektem, radostí a inspirací. Budujeme partnerské vztahy založené na dohodách, otevřené a uctivé komunikaci. Tykáme si a oslovujeme křestním jménem. Výuku každý den začínáme a končíme v kruhu.

Školné

Školné na kalendářní rok 2024

1. dítě

13 500 Kč
135 000 Kč

2. dítě

12 500 Kč
125 000 Kč

3. a další dítě

11 500 Kč
115 000 Kč

Školné zahrnuje odpolední družinu a klubovou nabídku, nezahrnuje stravování a náklady na expedice a školní výjezdy. Výši školného smluvně garantujeme po celou dobu docházky dítěte

do školy. Ve smlouvě o vzdělávání se zavazujeme, že školné můžeme zvýšit ročně pouze o inflaci stanovenou ČNB a o 3 % z aktuální výše školného.

Workshopy
pro rodiče

Přijďte si s vedením školy popovídat o možnostech vzdělávání svých dětí

a poznat filozofii Heuréky.

do 1. třídy

Při výběru dětí do prvního

i vyšších ročníků je pro nás stěžejní soulad hodnot

rodiny a školy.

Přestup
do školy

Máte zájem o přestup? Neváhejte nás kontaktovat.

V případě volného místa si školu můžete na týden vyzkoušet.