Spolu s rodiči

PARTNERSTVÍ ŠKOLY A RODINY

S rodinou
na jedné lodi

Věříme, že za šťastným dítětem stojí partnerství rodiny a školy. Soulad hodnot v obou prostředích vytváří optimální podmínky pro růst dítěte. Stavíme na partnerském vztahu a vlídné, vstřícné, otevřené a laskavé komunikaci.

ředitele

Každý týden rozesílá rodičům ředitel školy neformálně

laděný report k aktuálními týdnu. S humorem sobě vlastním informuje rodiče

o tom, co se  ve škole dělo

či co se právě chystá.

Schůzky
s rodiči

Setkávání učitelů s rodiči má

v úvalské Heuréce více podob podle nastavení třídního učitele. Zažít můžete schůzky všech rodičů třídy, individuální rozhovory i nově sdílení formátu

Hopes & Dreams.

Tripartitní
setkání

V listopadu a v dubnu se setkáváme v tripartitě, tedy děti, jejich rodiče a učitelé. V bezpečném prostředí děti sdílejí výstupy svého učení, pokroky, úspěchy, ale i výzvy, na kterých právě pracují.

Cesta

Oheň
v lomu

Se školním rokem se vítáme

a loučíme v širokém kruhu učitelů, dětí a rodičů. Neformálně pojaté akci

s táborákem říkáme Oheň

v lomu, kde jsme tuto akci uskutečnili poprvé.

Setkání
velkých otázek

Bádání v rámci velkých  otázek, které jsou speficikem heuréckých škol, završují děti tvorbou reálných výstupů pro reálné publikum. Pravidelně jsou jím právě rodiče, kterým děti prezentují své závěry.

Neformální
setkávání

S rodiči se rádi potkáváme

i neformálně. Sdílení "nad dobrými nápoji" vnímáme jako další příležitost pro vzájemné poznávání. Někteří třídní učitelé nabízejí i sdílení přes soukromou skupinu na FB.

SEESAW_LOGO_WHITE.png

Online portfolio
Seesaw

Portfolio prací dětí vedeme elektronicky s využitím online systému Seesaw. Rodiče v něm najdou přehled probírané látky

a důkazy o učení svých dětí

a jejich pokrocích. Tuto práci mohou i komentovat.

Agendu jednotlivých tříd vedeme online, využíváme

k tomu systém Škola online. Rodiče mohou nahlížet do elektronické třídnice, mají přehled o docházce svých dětí a mnohém dalším.

Sdílený
kalendář

Přehled všech akcí

a harmonogram školního

roku sdílíme formou

Google kalendáře, který

si rodiče mohou

integrovat v rámci svých

vlastních agend.

Otevřená
Heuréka

Pro všechny rodiče, kteří by

si rádi vyzkoušeli heurécké

učení na vlastní kůži, nabízíme Otevřenou Heuréku s možností účastnit se výuky. Často

v rámci akce učí své rodiče přímo děti!

Vánoční & Velikonoční Heuréka

I vánoční a velikonoční čas

rádi využíváme ke společným zážitků a budování komunity školy. Zpestřujeme si ho  obvykle jarmarkem, společnou procházkou přírodou

a tematickým tvořením.

Osobní
schůzky

V případě potřeby jsme připraveni se po předchozí dohodě setkat a probrat, cokoliv rodiče ohledně vzdělávání dětí zajímá. Neváhejte nás kontaktovat, rádi se vám budeme věnovat.