Dáváme dětem prostor být sebou, aby
mohly zdravě růst

Dívka v kmeni stromu řeší úkoly v rámci badateské expedice školy
PŘESTUP DO ŠKOLY

Začít jinak
je možné kdykoliv

Změnit školu lze kdykoliv v průběhu roku. Pokud hledáte takovou, která má nízký počet dětí ve třídě, partnerský přístup vedení

i učitelů, vstřícnou a otevřenou komunikaci a moderní propracovanou koncepci přinášející výsledky, neváhejte nás kontaktovat.

Pro příští školní rok 2024/25 doplňujeme volná místa v 5. - 8. ročníku.

Průběh

1

Seznámení
se školou

Máte-li zájem

o přestup do Heuréky, kontaktujte nás. Na osobním setkání vše probereme.

2

Týden
na zkoušku

Pokud se naše vzájemná očekávání a představy potkají, vaše dítě bude

mít příležitost si školu

na týden vyzkoušet.

3

Rozhodnutí
o přestupu

Po týdnu na zkoušku společně probereme, zda přestup do školy vnímáme jako přínosný a pro vaše dítě vhodný.

Kroky
Seznámení

Seznámení se školou

Máte-li zájem o přestup do Heuréky, kontaktujte nás. Na osobním setkání vše probereme.

1

Rádi si vyslechneme, s čím k nám přicházíte, proč uvažujete o přestupu a co vás vede právě do Heuréky. Budeme společně hledat soulad hodnot školy a vaší rodiny. Je pro nás základním předpokladem zdravého

a plnohodnotného rozvoje dítěte v obou prostředích a jedním z kritérií pro přijímání dětí do všech ročníků školy.

Týden na zkoušku

Pokud se naše vzájemná očekávání a představy potkají, vaše dítě bude mít příležitost si školu na týden vyzkoušet.

2

V případě, že hodnoty školy a vaší rodiny jsou plně v souladu, vaše dítě si Heuréku na týden se vším všudy vyzkouší. Vy si během během této doby ověříte, jak zvládate logistiku. Děti ve škole se často svých dočasných spolužáků dobrovolně ujímají jako průvodci v novém prostředí.

Rozhodnutí o přestupu

a pro vaše dítě vhodný.

3

Po týdnu na zkoušku společně vyhodnotíme zkušenosti a dojmy. My s vámi budeme sdílet svá pozorování a od vás si rádi vyslechneme, jak se vaše dítě ve škole cítilo, zda u něj po týdnu pozorujete nějaké změny, jak je pro

vás realizovatelná logistika apod. Pokud se  vzájemně shodneme, že přestup vnímáme jako smysluplný, a v příslušném ročníku bude volné místo, přikročíme k formálním náležitostem přestupu.

KONTAKTUJTE NÁS

První krok
na společné cestě

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poskytneme více informací, konzultaci nebo domluvíme návštěvu školy.

Standa Trykar, ředitel soukromé základní školy Heuréka Úvaly

Ředitel školy