Nabízíme rozmanité cesty celistvého rozvoje dětí

Žáci základní školy Heuréka Úvaly na procházce v přírodě
ODPOLEDNÍ KLUBY

Podporujeme rozvíjení
v oblasti zájmů

Každé odpoledne dětem nabízíme klubovou činnost,

v rámci které se mohou rozvíjet v tom, co je zajímá

a baví. Tato nabídka je zahrnuta v ceně školného.

16.00–17.00

Jóga

Keramika

14.30–15.30

Taneční

streetdance

15.00–16.00

Vaření

Robotika

3D tisk

Jóga

Šárka vystudovala střední pedagogickou školu a józe se věnuje již 20 let. Pracovala v mateřské škole, nyní působí jako vychovatelka v ZŠ a sedmým rokem lektoruje jógový kroužek pro děti mladšího školního věku. Má ráda přírodu a svou velkou rodinu. Zajímá se také o psychologii a osobnostní rozvoj.

Šárka Klocová

16.00–17.00

Jóga pro mladší školní věk je plná her, tvorby a fantazie. Učí děti trpělivosti, vytrvalosti, podporuje koncentraci a také protahuje i posiluje tělo i duši.

Keramika

Hrnčířské řemeslo Pavlu zaujalo už v osmi letech a od té doby ji provází životem jako splněné dětské přání. Její cesta k řemeslu byla klikatá, ale díky štěstí a vytrvalosti se jí podařilo osvojit si dovednosti, které ráda předává dál. Na tvoření s hlínou ji baví to, že v momentě, kdy se jí podaří zhmotnit myšlenku a dát jí tvar, zůstane tu navěky.

Pavlína Lauerová

15.00–17.00

O tom, že hlína není jenom špína, že skutečnost je zcela jiná, si s dětmi budeme vyprávět a ověřovat při odpoledním keramickém tvoření. Poznáme různé techniky vytváření, seznámíme se s historií, s využitím a uplatněním v běžném životě. Procvičíme ruce i prstíky, zdoknalíme jemnou motoriku, uvolníme mysl. Přijdeme hlíně na kloub a užijeme si radost z tvoření, zhmotňování svých představ a nápadů. Kapacita klubu je 11 dětí.

Robotika

Jakub je nadšenec do moderních technologií. Na průmyslovce vystudoval obor výpočetní technika – programování a automatizace a aktuálně se profesně věnuje převážně zabezpečovacím a kamerovým systémům, IT infrastruktuře a elektroinstalacím. Kroužek robotiky vede v úvalské Heuréce již od roku 2018. Letos své působení rozšířil nabídkou kroužku 3D tisku.

Jakub Rambousek