Nabízíme rozmanité cesty celistvého rozvoje dětí

Žáci základní školy Heuréka Úvaly na procházce v přírodě
ZÁJMOVÉ KLUBY

Podporujeme rozvíjení
v oblasti zájmů

Každé odpoledne dětem nabízíme klubovou činnost,

v rámci které se mohou rozvíjet v tom, co je zajímá a baví.
​Lektorné klubů je zahrnuté v ceně školného. V některých případech rodiče přispívají na další výdaje (např. suroviny na vaření, apod.).
Nabídku klubů aktualizujeme každé pololetí.

Přehled

Příprava na přijímačky z Matematiky

Daniel Chára

7.15 - 8.15

Příprava na přijímací zkoušky na střední školu nebo víceletá gymnázia. Procvičování, vysvětlování a doučování matematiky.

Keramika

Keramika mě provádí od dětství, je to můj splněný dětský sen. Naplňuje mě radost, že dovednosti a řemeslo, staré téměř, jako lidstvo samo, mohu přenést na děti. Baví mě představa, že zhmotněná myšlenka a duchovní rozpoložení jednotlivce, zůstane v zemi a Zemi ,uchována po tisíce let.

Pavlína Lauerová

15.00–16.30

Radostné a zcela volné tvoření. Děti zhmotňují svoje myšlenky a dávají jim tvar a podobu. Používáme školní keramickou hlínu a bezpečné glazury vhodné pro děti.

Intuitivní malování

Celoživotně pracuji s dospěláky i dětmi. Vedu několik let pravidelné skupiny Intuitivního malování pro dospělé a školní děti i individuální arteterapie. Maluji od předškolních let a dětství jsem „promalovala“. Malovala jsem na kde co, a měla velký sen namalovat obraz na plátno. K malování jsem se vrátila v těžké životní situaci. Za jednu celou mateřskou jsem si v roce 2016 nakoupila plátna, barvy, štětce a splnila si sen namalovat obraz na plátno. Od té doby maluji intuitivně dodnes. Jsem malířka a maluji na zakázku osobní, rodinné i firemní Revitalizační obrazy.

Klára Jirousková

15.00–17.00

Volná tvorba pomocí barev bez zaměření na výtvarné techniky. Děti budou zažívat, jaké to je, nechat se vést vlastní intuicí a budou v ní získávat důvěru. Tvorbu necháváme volně plynout, aniž bychom měli cíl namalovat něco konkrétního. Objevujeme tvary, materiály, co všechno se dá k malování a hře s barvami použít a na co všechno malovat. Součástí kroužku bývá i sdílení.

Příprava na přijímačky z Češtiny - Hravá čeština
(út lichý/čt sudý)

Kristin je učitelkou ČJ na druhém stupni v ZŠ Heuréka. Aktuálně se snaží ze všech sil podpořit nejstarší děti, aby měly šanci dostat se na vysněnou školu. Kroužek češtiny vede už od začátku působení v Heuréce. Čeština je její láska a těší ji s dětmi objevovat její poklady hravou formou.

Kristin Navrátilová