Nabízíme rozmanité cesty celistvého rozvoje dětí

Žáci základní školy Heuréka Úvaly na procházce v přírodě
ODPOLEDNÍ KLUBY

Podporujeme rozvíjení
v oblasti zájmů

Každé odpoledne dětem nabízíme klubovou činnost,

v rámci které se mohou rozvíjet v tom, co je zajímá

a baví. Tato nabídka je zahrnuta v ceně školného.

Přehled

15.00–16.30

Keramika

14.30–15.30

Streetdance

15.00–16.00

Vaření

Intuitivní malování

15.30–16.30

Strážci přírody

Recyklotvoření

3D tisk

Nabídka

Keramika

Hrnčířské řemeslo Pavlu zaujalo už v osmi letech a od té doby ji provází životem jako splněné dětské přání. Její cesta k řemeslu byla klikatá, ale díky štěstí a vytrvalosti se jí podařilo osvojit si dovednosti, které ráda předává dál. Na tvoření s hlínou ji baví to, že v momentě, kdy se jí podaří zhmotnit myšlenku a dát jí tvar, zůstane tu navěky.

Pavlína Lauerová

15.00–16.30

O tom, že hlína není jenom špína, že skutečnost je zcela jiná, si s dětmi budeme vyprávět a ověřovat při odpoledním keramickém tvoření. Poznáme různé techniky vytváření, seznámíme se s historií, s využitím a uplatněním v běžném životě. Procvičíme ruce i prstíky, zdoknalíme jemnou motoriku, uvolníme mysl. Přijdeme hlíně na kloub a užijeme si radost z tvoření, zhmotňování svých představ a nápadů. Kapacita klubu je 11 dětí.

Intuitivní malování

Klára pracuje celoživotně s lidmi a dětmi. Vede několik let pravidelné skupiny Intuitivního malování pro dospělé a školní děti i individuální arteterapie. Sama je malířka a maluje na zakázku osobní, rodinné i firemní Revitalizační obrazy. Což jsou harmonizační obrazy s průvodním textem a duchovním přesahem. Klára maluje od předškolních let a dětství „promalovala“. Malovala na kde co, a měla velký sen namalovat obraz na plátno. V roce 2016 nakoupila plátna, barvy, štětce, ten sen si splnila a od té doby maluje intuitivně dodnes…

Klára Jirousková

15.00–17.00

Cílem kroužku je učit se naslouchat sám sobě a svému nitru. Zažívat, jaké to je, nechat se vést vlastní intuicí a získávat v ní důvěru. Nechávat tvorbu volně plynout, aniž bychom měli cíl něco namalovat. Umět se svobodně vyjádřit skrze barvy. A ukázat, že tvůrčí činnost jako třeba malování může být formou meditace, komunikačním nástrojem i cestou ke zklidnění a lepšímu porozumění toho, co se ve mně odehrává.

Strážci přírody

Andrea Kolovratníková