top of page

Nabízíme rozmanité cesty celistvého rozvoje dětí

Žáci základní školy Heuréka Brno při venkovní aktivitě
ODPOLEDNÍ ZÁJMOVÉ KLUBY

Podporujeme rozvíjení
v oblasti zájmů

V době odpolední družiny pro děti pořádáme zájmové kluby, ve kterých se mohou rozvíjet v tom, co je zajímá

a baví. Klubová nabídka je zahrnuta v ceně školného.

Přehled

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

15.30–17.00

Robotika
a programování

15.00–16.00

Příprava na přijímačky ČEŠTINA

15.00–16.00

Anglický klub

15.00–16.00

Příprava na přijímačky MATEMATIKA

15.00–16.00

Fotbalový klub STARŠÍ

15.00–16.00

Fotbalový klub MLADŠÍ

15.30–17.00

Bojová umění

15.00–17.00

Klub terénní přírodovědy BRHLÍCI

15.00–16.00

Redakce školního časopisu

15.00–16.00

Bitoví detektivové

 

15.00–17.00

Výtvarka

15.00–16.00

Klub deskových her

15.00–16.00

Šachy

15.00–17.15

Rukodělný a řemeslný klub KUTILOVÉ

Nabídka klubů

Robotika a programování

Lukáš pracuje jako integrátor robotů a automatizace ve výrobě serverů. Navštívil 52 zemí a na cestách poznal svoji manželku z Kolumbie. Mluví spolu často anglicky, česky a španělsky v jedné větě. V Brně vede také kroužky bojových umění a staví si vlastní posilovnu. Ve volném čase jezdí na traktoru a stará se o pole a ovocný sad.

Lukáš Buchta

Po

15.30–17.00

Kroužek je určen dětem, které mají chuť stavět, designovat a programovat. Hravou formou budeme studovat principy 3D tisku, modelování a elektrotechniky. Pomůckami k plnění nejrůznějších úkolů nám budou Pasco sady, Lego Mindstorm, nebo 3D tiskárna. S novými znalostmi se během roku pustíme do dlouhodobých projektů, jejímž cílem je vytvořit praktický zlepšovák. Společný projekt rozvíjí další otázky a tak se dále učíme, abychom mohli projekt dokončit a třeba si i zasoutěžit. Kroužek je určen pro začátečníky i technicky zkušenější. Děti si vyzkouší, jakým způsobem funguje robot. Dále jak se pohybuje, rozhoduje a jak je potřeba mu zadávat příkazy. Tím u dětí rozvíjíme logické myšlení, prostorovou představivost, kreativitu a řešení či schopnost algoritmizace.

Určeno pro děti od 4. ročníku výše.

Fotbalový klub STARŠÍ

I když je Patrik IT profesionál, tak jeho největší hobby je sport, a to zejména fotbal a hokej. Fotbal hraje závodně od dvanácti let, ale poslední roky se pomalu loučí s aktivní kariérou ve futsalovém klubu Orel Řečkovice a více se orientuje na předávání zkušeností dětem jako trenér mládeže kategorie U11 a U13. Vedle toho působí v hokejovém klubu HCM Warriors Brno jako vedoucí týmu mladších žáků. Patrik věří, že dokáže v mladých Heuréčanech rozvinout lásku ke kulaté mičudě a naučit je, jak si fotbal více užívat a nehonit se jen za balónem.

Patrik Sýkora

Po

15.00-16.00

Každý klubík začne výklusem pro zahřátí svalů a malou rozcvičkou. Pak si dáme pár cvičení na rozvoj motoriky, rychlosti a pohybu bez míče. Až se nám propotí trička, pustíme se do pár cvičení s míčem - jak správně vystřelit, nahrát spoluhráči, vykoupat protihráče rychlou kličkou apod. Následně si dáme fotbálek a ukážu dětem, jak se správně pohybovat po hřišti, udržovat si přehled o hře a hlavně jak pořádně oslavit góly. 😄 Na konci klubíku si dáme protažení a pak rozdám dětem nějaké výzvy a trénink na doma i na další dny v družině - od nožiček a nahrávek o zeď až po hledání slavných gólů na YouTube. Pokud rodiče vlastní rozsáhlou sbírku čínského porcelánu, zdůrazním dětem nutnost tréninku venku.

Určeno pro děti od 4. ročníku výše.

Redakce školního časopisu

Markéta již od dětství miluje knihy. Když zavítá do knihkupectví nebo knihovny, dokáže tam strávit hodiny a nikdy neodejde s prázdnou. Svojí kreativitě dává průchod i pomocí pera a papíru. Zapisování myšlenek, pocitů i příběhů ji doprovází již dlouhou dobu. Markéta je učitelkou v Heuréce, která si jen odskočila na mateřskou.

Markéta Kudryová

Po

15.0-16.00

Klub je pro všechny, kteří se chtějí podílet na tvorbě školního časopisu. Děti budou mít možnost rozvíjet se v oblasti kreativního psaní, zabývat se tématy, která je zajímají, přispějí do časopisu svými články, rozhovory, příběhy, i články jiných spolužáků. Co všechno se musí udělat, aby takový časopis mohl vzniknout a vyjít? Kdo vlastně musí v časopisu pracovat? To vše si děti v klubu zažijí a vyzkouší.

Od 2. ročníku výše.

Příprava na přijímačky na střední školu ČEŠTINA

Veronika vystudovala Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě, kde se věnovala oborům český jazyk a základy společenských věd. V současnosti pokračuje ve svém magisterském studiu. O tom, že chce pracovat s dětmi, měla jasno už při volbě střední školy, kdy se rozhodla pro pedagogické lyceum v Litomyšli. Pravidelně také již osm let jezdí na letní dětské tábory jako oddílová vedoucí a v rámci organizace, která tábor zaštiťuje, také během roku pomáhá pořádat akce pro rodiče a děti. Filosofie Heuréky Veroniku nadchla a našla v ní přesně to, co hledala. Veronika miluje jazyky, turistiku, hudbu a hru na kytaru. Na pedagogické práci má ráda její dynamičnost, neustálou potřebu se posunovat dále a objevovat nové cesty a možnosti.

Veronika Ženatá